Taktické cvičení PČR a Červeného kříže

28. 3. 20204 proběhlo na naší škole taktické cvičení ve spolupráci s PČR a Červeným křížem Hodonín na téma aktivní střelec ve škole.

Zásah byl simulován od přijetí prvotního oznámení o střelbě na tísňovou linku 158 až po eliminaci pachatele. Proběhly také další úkony související zejména se zajištěním bezpečnosti osob a poskytnutí první psychické pomoci zúčastněných osob.

Cvičení s účastí policie poskytlo pedagogům realističtější prostředí a umožnilo lépe pochopit, jak by se situace mohla vyvíjet. Jejich přítomnost a spolupráce s Červeným křížem nám poskytly cenné zkušenosti a zvýšily úroveň bezpečnosti na naší škole.

Velké díky patří zaměstnancům školy a Studentskému parlamentu Hodonín, kteří se na akci podíleli.