Vážení rodiče, milí žáci, vážené kolegyně a kolegové i přátelé ZŠ Očovská,

pondělí 31. ledna 2022 je dnem, kdy jsem naposledy ve funkci ředitele školy. Od 1. února se obracejte na nového pana ředitele Mgr. Jakuba Krále. Dovolte mně, abych se touto formou s Vámi rozloučil, poděkoval Vám za spolupráci a také trochu zavzpomínal.

1. září 1992 se škola na Očovské ulici poprvé otevřela žákům. Ředitelem školy byl tehdy Zdeněk Vymyslický a já jsem byl jeho zástupcem. 29 let jsem byl ve vedení školy, z toho 19 let jejím ředitelem. Myslím si, že škola za tu dobu získala docela dobrou pověst. Hlavním cílem školy je jistě vzdělávání a i výchova žáků. Jsem přesvědčen, že většina žáků získala velmi dobré základy do života i do dalšího vzdělávání. Naši žáci uspěli v mnoha vědomostních soutěžích a olympiádách. Výborné výsledky byly také ve sportovních soutěžích. Škola se vždy snažila prezentovat svoji práci  i na veřejnosti. Tradiční akademie bohužel v posledních letech nemohly být organizovány.

Mohl bych dlouho vyjmenovávat úspěchy školy, ale ono není vždy vše „růžové“. Řešily se také problémy i nespokojenost rodičů. Věřte mně však, že jsem se snažil vždy jednat ve prospěch našich žáků. Bez pomoci pedagogických pracovníků bych to samozřejmě nezvládal. Jsem přesvědčen o tom, že svému nástupci předávám výborný kolektiv pedagogů i ostatních pracovníků školy. Platí zde rovnice: dobrá školy = dobrý učitel. Chtěl bych tedy také poděkovat i všem spolupracovníkům a zvláště pak učitelům.

Poděkovat patří také těm, kteří se školou úzce spolupracovali a byli přátelé naší školy. Myslím tím členy Školní rady, Školské rady, naše družební školy v Senici, Skalici a v Ratíškovicích, samozřejmě i na pracovníky zřizovatele Města Hodonína. Myslím na mé nejbližší spolupracovníky ve vedení školy, na Alenu Baldriánovou a současnou zástupkyni Petru Černochovou. Myslím také na ty, co se školou spolupracovali a již nejsou mezi námi. V posledních dnech především na Laďu Ambrozka, místostarostu Hodonína, garanta školství, který byl opravdovým přítelem školy a bude mi moc chybět.

Za těch 29 let považuji školu tak trochu za své „dítě“. Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Budu školu stále sledovat a vždy rád pomohu. Přeji naší škole na Očovské ulici hodně úspěchů a hlavně spokojené žáky.

Martin Čechovský