Exkurze Hodonínem

received_6220869791304745

Ve čtvrtek 22.prosince 2022 se zúčastnili žáci 9.C společně s třídní učitelkou Mgr. Silvií Haunerovou komentované prohlídky města s názvem Exkurze Hodonínem.

Žáci se pod vedením paní Mgr. Galiny Rucké, ředitelky Státního okresního archivu Hodonín, seznámili s historií a významnými místy našeho města. Prohlídka začala v turistickém centru, odkud žáci pokračovali ke kostelu sv. Vavřince, kde byl pokřtěn první československý prezident T.G. Masaryk,

Poté si prohlédli například sochy všech svatých před kostelem, židovskou část města, kde stávala synagoga, či hrob sovětských vojáků, kteří zde padli za 2. světové války.

Žáci si exkurzi velmi pochvalovali a dozvěděli se zde mnoho nových faktů o historii Hodonína.

Mgr. Radek Nedbal, třída 9.C