Maraton psaní dopisů

Zobrazeno: 260x

V průběhu prosince 2022 se žáci naší školy zúčastnili akce Maraton psaní dopisů, kterou pořádá Amnesty International (Organizace pro lidská práva).

Lidé na celé planetě každý prosinec posílají miliony ručně psaných dopisů s výzvami k osvobození konkrétních lidí, kteří se stali obětmi bezpráví. Letos si žáci mohli vybrat z celkem šesti uvězněných, napříč celou planetou.

Proč zrovna dopisy? Ručně psaný dopis má v digitální době obrovskou sílu. Je to nástroj, který přispívá k tvorbě mezinárodního tlaku na politiky a úředníky v daných zemích. Zaplavením kanceláří mocných se daří dosáhnout propuštění nebo zlepšení podmínek u více než třetiny z těch, za které účastníci bojují.

Žáci naší školy napsali více než 50 dopisů, a zapojili se tak do pomoci uvězněným. Tímto bychom jim jménem školy chtěli poděkovat.

Mgr. Jan Otáhal, Mgr. Radek Nedbal