European Money Quiz

EMQ1
Zobrazeno: 405x

Dne 2. 3. 2023 se na naší škole uskutečnilo školní kolo European Money Quiz. Do soutěže se zapojily třídy 9.B a 9.C.

European Money Quiz (EMQ) je celoevropská soutěž, jejímž cílem je zlepšit finanční gramotnost 13 až 15letých studentů. Účastí v soutěži si studenti prohloubí své znalosti o osobních financích, ekonomice a možných rizicích, což je klíčové pro úspěšné řízení každodenních výdajů, řešení souvisejících výzev, odhalení případných podvodů a budování své budoucnosti.

Z každé třídy postoupili dva žáci do národního kola. Za třídu 9.B naši školu reprezentoval Jakub Osička a Rostislav Bolom, za třídu 9.C nás reprezentoval Adrian David a Lukáš Mlčoch. Z celkového počtu 280 dvojic napříč Českem se dvojice z 9.B umístila na 133. pozici  a dvojice z 9.C na 93. místě. Žákům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k hezkému umístění.

Mgr. Jan Otáhal

Fotogalerie