Návštěva soudních jednání

Žáci 9. C v tomto roce již podruhé navštívili Okresní soud v Hodoníně. Návštěva soudu proběhla za účelem prohloubení znalostí a ukázky praxe v rámci učiva občanské výchovy.

Na začátku února se žáci zúčastnili celkem čtyř soudních jednání, v březnu se podívali na hlavní líčení včetně vynesení rozsudku.

Výňatek ze zpětné vazby žáků:

,,Dne 1. 2. 2023 a 22. 3. 2023 jsme navštívili okresní soud v Hodoníně. První termín jsme byli na čtyřech soudních jednáních. Při vstupu do budovy jsme všichni museli projít bezpečnostní prohlídkou. První případ byl o muži z Dubňan, který měl prodávat pervitin i další omamné látky v prášku a injekčních stříkačkách. Také se řešily peníze, které si měl půjčit od svého bratra na opravu střechy. Tohle soudní jednání bylo odloženo na 22. 3. 2023, protože byla potřeba výpověď dvou svědků.“

Mgr. Jan Otáhal, žáci 9.C