Poznávací zájezd Velká Británie

uvod
Zobrazeno: 905x

Dne 17. 5. 2023 už konečně nastal den odjezdu do Velké Británie. Ráno jsme se nadšeně setkali u autobusu, rozloučili jsme se s našimi rodiči a hurá na dlouhou cestou do Londýna. Cesta autobusem byla hodně náročná, ale zároveň i zábavná. Sotva jsme usnuli, už jsme museli vstávat na trajekt. Trajekt do Doveru byl lepší, než jsme očekávali. Z paluby jsme viděli bílé útesy i hezký východ slunce. V ranních hodinách jsme se konečně dočkali a přijeli do LONDÝNA.

První den byl velice únavný, protože v autobusu jsme se moc nevyspali. Při příjezdu jsme zaparkovali před Greenwichským parkem, kde jsme viděli nultý poledník. Poté jsme se vydali na cestu k lodi, která nás zavezla k Tower Bridge. Navštívili jsme Tower of London, zde se nacházely i korunovační klenoty. Prošli jsme se k St. Paul’s Cathedral (Katedrály svatého Pavla), do které jsme se bohužel nemohli podívat. Poslední zastávkou před odjezdem do rodin byla O2 aréna, kde jsme si mohli i něco koupit. A teď přišel ten největší stres – hostitelské rodiny. Ale i přes velké obavy jsme byli všichni, až na pár jedinců, spokojeni. První den v Anglii tímto skončil.

Ve středu, konečně vyspaní, jsme se vydali s nadšením do školy, kde nás rozdělili do 2 skupin podle ročníků. Po seznámení nám naši super učitelé řekli program na další dny. Po vyučování nás naše paní učitelky dovedli k Poundlandu, kde jsme si mohli nakoupit celkem levná jídla. Autobus nás přivezl k Natural History Museum. Bylo to tu opravdu záživné. Viděli jsme kostry dinosaurů, kameny, vesmír, hmyz a mohli zažít simulaci zemětřesení. A tímto skončil další den.

Ve čtvrtek po škole jsme jeli dlouhou cestu k moři do Brightonu. Zde se nacházelo i akvárium Sea Life, které bylo úžasné. Viděli jsme želvy, plno ryb, medúz, mořské koníky a na závěr nesmělo chybět nakupování zvláštních suvenýrů. Poté následovala opět dlouhá cesta do rodin.

V pátek jsme si užívali poslední minuty ve škole, hráli společenské hry, učili se triky s kartami a tím posledním bylo rozdávání certifikátů za absolvování tohoto kurzu. Odpoledne jsme se vydali do Windsoru na místní hrad. Bylo to opravdu krásné a luxusní, akorát škoda, že jsme si vevnitř nemohli udělat nějaké fotky. Průvodkyně Soňa a paní učitelky nám po cestě zpátky přichystaly překvapení. Byl to stadion ve Wembley, na který jsme se mohli podívat i z výšky. Kluci by zklamali, kdyby si před stadionem nezahráli fotbal. Zábava, která následovala po tomto neskutečném zážitku byla ta, že žáci, kteří přišli pozdě na sraz, museli zazpívat nějakou písničku dle vlastního výběru. Byla to nejen opravdu velká sranda, ale i úžasná atmosféra. V tento den se nám příjezd do rodiny dost opozdil, ale byli jsme tak unešení stadionem, že nám to moc nevadilo, i přestože jsme museli vstávat brzy ráno a začít se ještě ten den balit.

A je tu sobota, den, kdy odjíždíme domů. Konečně jsme viděli Westminsterský palác a Big Ben naživo, který zrovna i zvonil. Dále jsme se šli podívat k Buckinghamskému paláci, kolem něj zrovna probíhal maraton, kvůli kterému jsme museli čekat, než se před palác dostaneme. Po cestě k London Eye jsme procházeli Čínskou čtvrtí. A teď to slibované Londýnské oko. Byl to opravdu krásný výhled na Londýn. Nyní přišlo to nejsmutnější na celém pobytu. Odjezd domů.

Cesta zpět do Česka byla ještě lepší než cesta do VB. Trajekt už s námi neházel tak moc jako poprvé, našli jsme i místa k sezení. Celý tento pobyt byl úžasný. Všichni jsme si to moc užili a ten zážitek byl neskutečný. Moc děkujeme našim paním učitelkám, že to s námi vydržely, a že nás vzaly na tento úžasný a dobrodružný pobyt.

                                                               Lea Stávková, Nela Měsíčková, Ema Svobodová, 9.B

Fotogalerie