Návštěva Čistírny odpadních vod

thumbnail_345161836_638513277798974_3603381487062602313_n
Zobrazeno: 636x

V měsíci květnu navštívily všechny třídy 8. a 9. ročníku ČOV Hodonín. Na exkurzi se dozvěděly, že do našich domácností proudí voda především z prameniště Bzenec – Komplex (vrty na území obce Moravský Písek a města Veselí nad Moravou).  Nejprve však musí projít úpravou na Úpravně vody Bzenec – Komplex tak, aby splňovala požadované parametry. Z domácností a podniků se použitá voda kanalizací dostává do ČOV, kde prochází několika stupni a procesy čištění a takto vyčištěná voda je vrácena zpět do přírody = je vypouštěna do slepého ramene Moravy-Salajky. Vedlejší produkty, které při čištění vody vznikají, jsou využity k výrobě bioplynu a kal jako základ k výrobě zemědělského hnojiva. Exkurze byla pro žáky podnětem k zamyšlení, že čistá a pitná voda není samozřejmostí. Na vlastní oči viděli, jak složitým procesem voda v Čističce odpadních vod prochází, než ji opustí opět čistá. Proto snad již nebudou házet či vylévat do kanalizace to, co tam rozhodně nepatří.

Fotogalerie