Školní výlet 6. C

thumbnail_IMG20230605151028
Zobrazeno: 837x

Naše třída 6. C se ve dnech 5. – 7. června vydala na třídenní školní výlet do kraje pod Pálavou. Jeho hlavním tématem byl pobyt římských vojsk na našem území a cílem pak propojit učivo 6. ročníku s naším okolím, praxí a vyzkoušet jiné formy vzdělávání mimo školní lavice. A v neposlední řadě si také užít spoustu zábavy a stmelit třídní kolektiv.

V pondělí se naším cílem stalo historické město Mikulov, kde jsme dopoledne absolvovali edukační program „Partnerství nebo boj“ zaměřený na soužití Germánů a Římanů pod Pálavou v době Markomanských válek. Odpoledne jsme pak vyrazili na Svatý kopeček plnit pracovní listy a kreslit panoramatické náčrty okolní krajiny. Poté jsme se osvěžili v nedalekém zatopeném lomu a vyrazili skrz Kozí hrádek a židovské město zpět na ubytování, kde jsme vše završili večerním programem.

V úterý nás čekal náročný program, který jsme začali ranní prohlídkou jeskyně na Turoldu obohacenou pracovními listy, po které následoval přechod CHKO Pálavy přes Stolovou horu a Sirotčí hrádek. Odpoledne jsme se přesunuli do Pasohlávek, kde byl na pořadu pracovní list zaměřený na germánské kmeny žijící zde před téměř 2 tisíci lety. Večer nás pak čekalo opékání a grilování v autokempu Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.

Středa pak byla jako poslední den za odměnu, jelikož po splnění posledních pracovních listů na téma Markomanských válek nás čekal největší Aquapark na Moravě – Aqualand Moravia, kde jsme strávili zbytek dne v bazénech a na vodních atrakcích.

Fotogalerie