Dvojnásobní mistři DRAKOBITÍ

352859986_641364727592063_4173818848234420012_n
Zobrazeno: 959x

Dne 16. 6. 2023 se v areálu hodonínského přístaviště „U Jezu“ konaly závody dračích lodí – „Školní drak“. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích – mladší (6. + 7. ročník), starší (8. + 9. ročník) a střední školy. Naši žáci soutěžili v mladší i starší kategorii vždy po dvacetičlenných posádkách (12 chlapců + 8 dívek).

Mladší žáci naší školy byli v tomto klání naprosto suverénní. Už podle času a odstupu soupeřů z první rozjížďky bylo patrné, že budeme v této kategorii jen těžce hledat soupeře. Přestože jsme měli 4 náhradníky a do semifinálové rozjížďky jsme sestavu výrazně pozměnili, tak jsme si opět pohodlně dokráčeli pro postup do finále s velkým náskokem. V tom i přes drobná zranění a opětovné změny v sestavě jsme opět nedali soupeřům šanci a potvrdili jsme tak celkové 1. místo, když naše posádka v konkurenci 13 škol dnes nenašla přemožitele a obhájila tak prvenství z minulého roku.

Naši starší žáci to měli o poznání těžší. Už od začátku jsme měli bohužel o jednoho chlapce v posádce méně, ale zdatně ho zastoupil Tomáš Kovalčík z mladší kategorie, který rozhodně za svými staršími kolegy výkonem nijak nezaostal. První rozjížďka nevyšla úplně podle představ. Naši chlapci a děvčata bojovali se synchronizací, a i když si postup z druhého místa za vítěznou posádkou z Rohatce v této rozjížďce pohlídali, tak jsme cítili, že to nebylo zdaleka ideální, a na celkové vítězství by tento výkon rozhodně nestačil (podle časů z prvních rozjížděk až dělené 7. místo z celkových 20 posádek v této kategorii). Do semifinálové rozjížďky jsme proto udělali změnu v rozsazení na lodi a naši zkušení vodáci dali cenné rady svým spolužákům. Výsledkem bylo vyrovnání nejlepšího času dne, když jsme v rozjížďce porazili o jednu vteřinu právě autory dosavadního nejlepšího času a zároveň obhájce 1. místa z předchozího roku ZŠ Mírové náměstí. Společně se svým jediným přemožitelem z loňska a dalšími dvěma posádkami jsme si tedy zajistili účast ve finálové rozjížďce. I ve finále to byl souboj zejména mezi ZŠ Očovská a ZŠ Mírové náměstí. Očov si od začátku udržoval mírný náskok, a i když Mírák začal v závěru dotahovat, tak jejich nástup přišel pozdě a my jsme konečné 1. místo udrželi! Zabránili jsme tak svému soupeři v obhajobě titulu a zároveň získali zasloužený double.

Velký podíl na našich vítězstvích měla také naše bubenice paní učitelka Mgr. Kamila Hüblová, která zkušeně určovala tempo a neúnavně povzbuzovala naše borce! Paní učitelce patří velký dík, stejně jako všem zúčastněným žákům, kteří předvedli fantastický, bojovný, a hlavně týmový výkon! Za skvělou reprezentaci naší školy děkujeme! V neposlední řadě patří poděkování také organizátorům z VK Hodonín, kteří nám umožnili tento skvělý zážitek a den plný sportu u vody!

Mladší: Julie Chudíčková, Nela Zemská, Natálie Zajíčková, Viktorie Pavúčková, Ema Půčková, Tereza Daňková, Elen Jedličková, Nicol Kocourková, Tereza Fučíková, Natálie Kubišová, Viktor Majtán, Pavel Csévar, Petr Jurkovič, Tomáš Kovalčík, Mario Škreptač, Pavel Rakus, Vojtěch Kraus, Rostislav Chovančík, Tomáš Branč, Michal Prágr, Richard Tvarog, Tobiáš Mráka, Jakub Rebhán, Dominik Půček

Starší: Alžběta Špérová, Adéla Šaňková, Julie Lupačová, Kateřina Hýblová, Amálie Kliková, Hana Krátká, Nikol Marcinová, Viktorie Kukolová, Martin Kobzinek, Matyáš Cetkovský, Matěj Humpolík, Rostislav Bolom, Tomáš Blinka, Nicolas Kaizar, Viktor Bureš, Tomáš Valachovič, Samuel Svoboda, Peter Dávid, Petr Dudek

Fotogalerie