Výlet 9.C do Prahy

received_3885912728301749

6. a 7. června 2023 navštívila třída 9.C s paní učitelkou Mgr. Silvií Haunerovou a RNDr. Marií Růžicovou naše hlavní město, Prahu.

Po příjezdu do Prahy žáci nezaháleli a hned navštívili Kryt Folimanka, který byl vybudován v období tzv. studené války, a kde se může schovat až 1300 osob.

Další kroky našich děváťáků a paní učitelek směřovaly na Vyšehrad, kde se nachází pevnost a hřbitov a kde je také jeden z nejhezčích výhledů na samotnou Prahu.

Velmi poučná pak byla dvouhodinová interaktivní prohlídka v budově České národní banky.

Odsud už se všichni přesunuli do penzionu, kde se ubytovali. Následoval přesun do nákupního centra na Smíchově, kde měli žáci možnost koupit si například něco „na zub“ nebo se podívat po prvních suvenýrech z hlavního města.

Den však ještě nebyl u konce, neboť na všechny přítomné ještě čekala jízda lanovkou na rozhlednu Petřín.

Hned druhého dne ráno začínal program jízdou na Pražský hrad, monumentální komplex, historické místo, kde sídlila česká knížata, od dob Přemyslovců i první čeští králové a dnes zde přebývá český prezident.

V kostele sv. Cyrila a Metoděje pak mohli žáci vidět památku marného boje českých parašutistů při operaci Anthropoid,

Na Staroměstském náměstí pak spatřili kromě proslulého orloje také mraky fanoušků fotbalového  West Hamu United a Fiorentiny, kteří se chystali na finále Evropské konferenční ligy.

Nemohla chybět ani procházka po Karlově mostě, návštěva Václavského náměstí a luxusní Pařížské ulice či Národního muzea.

Vše pak zakončil pohled na Lenonovu zeď, na které se s odkazem na slavného zpěváka Beatles objevují různé malby a nápisy.