Adaptační kurz 6. ročníků

uvod

Ve druhé polovině září se v RS Prudká uskutečnily adaptační kurzy tříd 6.A, 6.B a 6.C. Okolí areálu tvoří malebná zalesněná kopcovitá krajina, z části patřící k chráněnému území přírodní rezervace Sokolí skála, v klidném údolí řeky Svratky. Krásné prostředí umožnilo všem třídám co nejlépe nastartovat náročný proces vytváření zdravého prostředí ve třídách.

Program plný aktivit a her měl za úkol dětem pobyt zpestřit a napomoci jim ve vzájemném poznávání se nejen mezi sebou, novými spolužáky, ale i s novými třídními učiteli.

Klíčovými prvky adaptačního kurzu byly hry, které pomáhají žákům rozvíjet nové dovednosti, posilovat důvěru a navazovat vztahy s novými spolužáky a učiteli. Mezi oblíbené hry podporující týmovou spolupráci, strategické myšlení a komunikaci patřily bezesporu Molekuly, Boj o princeznu, Pavučina, Skalní golf a Triffidi. Velkou výzvou byla pro některé žáky večerní hra s názvem ,,Bludičky‘‘.

Věříme, že tyto společně strávené chvíle děti stmelí, posílí kolektiv a podpoří zdravé klima třídy. Poděkování patří především vedení školy, vedoucímu kurzu Mgr. R. Faltovi, metodičce prevence a zdravotnici Mgr. M. Nešporové, třídním učitelům Mgr. K. Uřičářové, RNDr. M. Růžicové a Mgr. J. Otáhalovi. Výše jmenovaní se po celou dobu pobytu starali o zdraví, bezpečnost a zábavu dětí na adaptačním kurzu. Za finanční příspěvek vděčíme Městu Hodonín, které nám umožnilo čerpat zdroje z Dotačního programu: ,,Preventivní programy škol  v roce 2023‘‘.