Výchovný a kariérní poradce

Mgr. Silvie Haunerová

Výchovný poradce je pedagog, odborně připraven pro výchovné poradenství, který pomáhá při profesní orientaci a řešení výchovných otázek, věnuje zvláštní pozornost poruchám dětí  z hlediska pedagogické, psychologické a sociální normy, jejich zjišťování, prevenci a nápravě.

Karierní poradenství zahrnuje služby, jejichž cílem je pomáhat žákům a zákonným zástupcům při rozhodování o dalším vzdělávání a profesní orientaci. Úkolem je pomoci žákům ujasnit si vlastní karierní cíle a porozumět světu práce.

Výchovný a kariérový poradce:

• Spolupracuje se školním psychologem a školním speciálním pedagogem.
  • Spolupracuje se školním metodikem prevence.
  • Spolupracuje s rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte.
  • Pomáhá třídním učitelům při vyhledávání a sledování problematických žáků, dává návrhy na další péči o tyto žáky.
  • Pomáhá učitelům při shromažďování podkladů pro psychologická a speciálně pedagogická vyšetření.
  • Spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou, speciálním pedagogickým centrem a střediskem výchovné péče.
  • Předkládá návrhy na postup a řešení problémů žáků.
  • Účastní se výchovných komisí.
  • Průběžně sleduje chování žáků po dobu školní docházky.
  • Pomáhá v kariérovém poradenství a spolupracuje s učiteli odborných předmětů.
  • Pomáhá vytvářet kariérové poradenství školy ve spolupráci s úřadem práce.
  • Spolupracuje se SŠ, organizuje účast žáků na akcích pořádaných SŠ.
  • Zajišťuje setkání zástupců SŠ s rodiči vycházejících žáků.
  • Metodicky pomáhá třídním učitelům při řešení aktuálních problémů v třídních kolektivech.
  • Podílí se na realizaci preventivních programů školy a pomáhá při jeho vytváření.

Mgr. Silvie Haunerová                tel.:              518 398 720

e-mail:          haunerova@zsocov.cz

konzultace:  pondělí 13.30 - 14.30; úterý 11.00 – 11.45 nebo po telefonické domluvě